11 edycja Festiwalu Kalejdoskop!

Piątek, 4 kwietnia, godz. 20.00

Iza Szostak, MERCE CUNNINGHAM:RE//MIX

Akademia Teatralna im. A.Zelwerowicza Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku

spektakl

 

Choreografia: Iza Szostak
Wykonanie: Iza Szostak, Kuba Słomkowski
Muzyka: Kuba Słomkowski

Światło: Karolina Gębska
Przestrzeń: Iza Szostak, Kuba Słomkowski

Producent: Komuna/Warszawa

 

 

Najbardziej w praca ch Cunninghama urzeka mnie prostota formy, jej skostniałość i precyzyjna,matematyczność ruchu. Nic nie jest przypadkowe, choć właściwie z gry przypadku powstało. Zamierzam przeprowadzić eksperyment i wejść w dialog z potężnym materiałem ruchowym prac Cunninghama. Potańczyć i zmierzyć się na nowo z jego techniką tańca. Zobaczyć z bliska jego podziw nad nowością i przefiltrować te fascynacje przez siebie i swoje doświadczenia.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Iza Szostak – tancerka, choreografka. Absolwentka Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Codarts/Rotterdam Dance Academy w Holandii. Obecnie studentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendystka Polskiego Ministerstwa Kultury, Holenderskiego Corrie Hartong Fonds, międzynarodowego projektu dla młodych choreografów SPAZIO, Programu Alternatywnej Akademii Tańca oraz Solo Project Art Stations Foundation. Odbyła staż w Belgii w zespole Jana Fabre/Troubleyn. Współpracowała m.in. z Michaelem Schumacherem, Amy Raymond, Anną Holter, Taldans, Wojtkiem Ziemilskim, Marysią Stokłosą, Edytą Kozak i Kayą Kołodziejczyk. Stworzyła i współtworzyła spektakle, które były wystawiane w Holandii, Turcji, Niemczech, Portugalii, Chinach i Polsce.

Autorka spektakli: “Karmi-go”, “Feedback”, “From culture to nature”, “The glass jar next to the glass jar”, “RE//MIX Merce Cunningham”, “Ciało. Dziecko. Obiekt.”

Współpracuje z artystą wizualnym i eksperymentalnym muzykiem- Kubą Słomkowskim. Współtworzy warszawskie Centrum w Ruchu.

Od paru lat zafascynowana pracą z osobami zawodowo nie związanymi z tańcem. W swojej praktyce powołuje się na ruch autentyczny, choreologie oraz elementy improwizacji Forsythe’a.

Znajduje dużą frajdę w uczeniu tańca i kompozycji ruchu, lubi śpiewać choć uważa, że nie umie. Improwizuje na scenie i w życiu, od lat marzy jej się wypad w Alpy na narty oraz podróż do Nowej Zelandii.

Organizator
Mecenat
Partnerzy
Patroni medialni