Karolina Garbacik, Grupa Przejściowa i goście, Uroda życia
Hala Wydziału Architektury w Białymstoku
spektakl
Koncepcja i choreografia: Karolina Garbacik
Muzyka: Natasza Topor i BezRóżuAniRusz
Scenografia i kostiumy: Anna Wojtecka
Multimedia i instalacje: Paweł Dudko
Kreacja i taniec: Julia Dondziło, Alicja Gościewska, Olga Skvortsova, Adam Bartoszewicz, Santiago Bello, Kamil Wawrzuta
Jesteś młody, masz marzenia i plany. Pewność, że da się zmienić świat. I da się osiągnąć, to, co nie udało się innym. I wtedy zdarza się coś zaskakującego, co wywraca Twoją egzystencję do góry nogami. Rodzi żal,
bunt ipytania, czemu musiało się tak zdarzyć i dlaczego zdarza się to właśnie mnie?
Czym jest uroda życia? Wiecznym zdrowiem, aktywnością i pasmem ciągłych sukcesów? Czy może istnieniem pomimo zdarzeń, nie pozwalającym realizować marzeń i planów, które jeszcze przed chwilą mieliśmy?
Inspiracją dla spektaklu była kariera, ale przede wszystkim zmienność życiowych losów polskiej, pochodzącej z Podlasia, gwiazdy kina przedwojennego Nory Ney. Wielka sława, nagle przerwane pasmo sukcesów, niełatwa dojrzałość aktorki, wreszcie gorzki schyłek jej życia.
„Uroda życia” to międzynarodowy projekt, przygotowany specjalnie na festiwal „Inny Wymiar”, w ramach projektu Wschód Kultury. Autorzy i wykonawcy przedstawienia pochodzą z Polski, Hiszpanii i Białorusi.
Karolina Garbacik – choreograf, pedagog tańca, animator kultury, tancerka. Założycielka i właściciel DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych oraz członek Zarządu Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca. Choreograf najbardziej utytułowanych zespołów tańca współczesnego w Białymstoku – Teatru Tańca Projekt i Grupy Przejściowej. Od lat kierownik artystyczny i choreograf wielokrotnie nagradzanej dziecięco- młodzieżowej formacji tanecznej Kolor. Jako choreograf zrealizowała kilkadziesiąt spektakli tanecznych (m.in. „Drzwi zamknięte”, „Uroda życia”, „Opera in vivo”) i krótkich form (etiudy, miniatury). Współpracuje z teatrami: Białostockim Teatrem Lalek („Mikrokosmos.Kompozycje”), Teatrem Maska w Rzeszowie („Sklep z zabawkami”), Teatr Banialuka w Bielsku-Białej („Pierścień i Róża”). Spektakle z jej choreografią, np. „Mikrokosmos.Kompozycje” (przygotowany wspólnie z Białostockim Teatrem Lalek), zdobywają laury na międzynarodowych przeglądach m.in. Międzynarodowym Festiwalu Kultury i Sztuki w Szanghaju. Jest pomysłodawcą i organizatorem projektów artystycznych Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca (Festiwal Kalejdoskop, Free Mind). Jako tancerz występowała w spektaklach Teatru Tańca Projekt oraz wielokrotnie brała udział w projektach tanecznych. Była uczestnikiem projektu „Wyższa Szkoła Sztuk Performatywnych” przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. Otrzymała Świadectwo Otwartego Umysłu- nagrodę przyznawaną artystom przez redakcję Gazety Wyborczej. Przyznano jej również Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Białegostoku w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury oraz Złote Klucze 2008, nagrodę redakcji Kuriera Porannego, ponadto dwukrotnie otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku w latach 2009 i 2014 r. Jest nauczycielem przedmiotu taniec współczesny Policealnego Studium Wokalno- Aktorskiego im. Czesława Niemena w Białymstoku.